Rekordowy rajd Tour de Kologne. Już po raz szósty z inicjatywy Stowarzyszenia Dolina Kacanki odbył się rajd rowerowy Tour de Kologne w Wiązownicy-Kolonii. Dzięki wsparciu Klubu Rowerowego im. Adama Bienia ze Staszowa, gminy Staszów i pałacu Dzięki całe rodziny mogły aktywnie spędzić niedzielne popołudnie w ruchu, a jednocześnie podziwiając piękną przyrodę oraz zabytki. Dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Staszów w ramach realizacji zadania publicznego oraz przy udziale funduszu sołeckiego wsi Wiązownica-Kolonia uczestnicy rajdu oraz kibice mogli liczyć na pyszny poczęstunek, dmuchane atrakcje dla dzieci, popcorn i watę.
W rajdzie rowerowym Tour de Kologne o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów wzięło udział 68 zawodniczek i zawodników. Trasa liczyła 5200 metrów drogi asfaltowej, gruntowej, szutrowej i chwilami mocno piaszczystej z licznymi podjazdami, i zjazdami. Droga wiodła wśród łąk wzdłuż Kacanki, pośród pól i lasów. Rzec by można, iż w tak krótkiej trasie było wszystko, co rowerzystom do szczęścia potrzeba. Najszybciej na mecie, bo po upływie niespełna 10 minut pojawił się Michał Szercer, drugi był Damian Stawiarz, a trzeci Krystian Czuba. Wśród kobiet najszybsza okazała się Dorota Buczek (12 min 50 s) druga byłą Anna Kowal, a trzecia Anna Pawlik. Najszybszymi dziewczętami (do 13 lat) okazały się: I. Amelia Suliborska, II. Andżelika Golonka, III. Maja Wrona. Chłopcy (do 13 lat) I. Patryk Wieczorek, II. Bartosz Zdziech, III. Abert Czuba. Wśród rajdowców najmłodsi mieli po 2 lata: Szymon Kowalski i Agnieszka Szewczyk. W zawodach pod pałacem Dzięki dla dzieci do 13 lat wzięło udział 13 zawodników. Najlepszy okazał się Kacper Figacz, który wygrał elektryczną hulajnogę, drugi był Sebastian Szczepański, a trzeci Jakub Dojka.
Organizatorzy pragną podziękować partnerom za pomoc oraz wszelkim organizacją i instytucjom, które włączyły się w pomoc: Koło Grodzkie PTTK w Staszowie, Klub Rowerowy – zabezpieczenie rajdu, sędziowanie, przygotowanie trasy rajdu i zawodów, wsparcie merytoryczne.
Burmistrz Miasta i Gminy Staszów – puchary, nagrody.
Pałac Dzięki – użyczenie terenu i zaplecza logistycznego.
Nadleśnictwo Staszów – przygotowanie trasy (leśnej), nagrody.
Starostwo Powiatowe w Staszowie – nagrody.
Komenda Powiatowa Policji w Staszowie – zabezpieczenie trasy, profilaktyka, nagrody.
Miejsko-Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Staszowie – opieka medyczna.
Ochotnicza Straż Pożarna w Wiązownicy Małej – pomoc w organizacji rajdu i transportu.
Koło Gospodyń Wiejskich z Wiązownicy Małej – zaplecze gastronomiczne.
Koło Gospodyń Wiejskich z Wiązownicy Kolonii – animacja dla dzieci.
Wszystkim osobom, które wzięły udział w rajdzie jak i tym którzy bezpośrednio przyczynili się do jego przygotowania serdecznie dziękujemy! Trenujcie bo za rok kolejny rajd!